پنچرگیری سیار تهران

اعزام نیروی متخصص پنچرگیری سیار لاستیک،پنچرگیری در محل و تعویض لاستیک به صورت سیار، در محل، حتی الامکان در سریعترین زمان ممکن مناطق شمال تهران و شمال شرق تهران و شرق تهران و مرکز شهر و غرب و…

پنچرگیری سیار

آپاراتی سیار شمال تهران و پنچرگیری سیار شمال تهران

یکی از مناطق تحت پوشش و با درخواست بالا در حیطه کاری پنچروان برای خدمات آپاراتی سیار شمال تهران و پنچرگیری درمحل شمال تهران می باشد. که می توان از محله های نیاوران ، قیطریه، دیباجی، اختیاریه، فرمانیه , آجودانیه، کامرانیه، زعفرانیه، جردن ، دولت، شریعتی، دارآباد ، بلوار ارتش ، شهرک نفت را نام برد. همچنین شهرک محلاتی، شهرک لاله، ازگل، مینی سیتی، گلزار،  نوبنیاد، پاسداران، قلهک ، دروس ، پل رومی، تجریش،  کلیه شمیرانات ، اقدسیه، الهیه، فرشته، اندرزگو را شامل میشود. و نیز دزاشیب، چیذر ، بلوار کاوه، دربند ، منظریه، جماران، سوهانک و … را نام برد.

لذا ما در بخش های بالا که نام بردیم برای دسترسی سریع تر به خدمات خودروی شما همواره مستقر هستیم . فقط کافیست با یک تماس از خدمات آپاراتی سیار و پنچری سیار و پنچرگیری درمحل ما بهره مند گردید.

 پنچرگیری لاستیک ماشین درب منزل , در محل مورد نظر شما , در خیابان و یا پارکینگ

یکی از معمول ترین خدمات آپاراتی سیار و پنچرگیری درمحل و پنچرگیری سیار که در ویدئوی بالا نیز مشاهده می کنید، سوراخ و نشتی باد از قسمت کف لاستیک ( در تایر های تیوبلس ) می باشد. که با بهره گیری از لوازم مورد نیاز تایر به صورت شفاف در حضور شما عیب یابی شده. با استفاده از وارنیش یا همان نخ پنچری که دقیقا از جنس خود لاستیک معیوب می باشد، رفع ایراد شده و پس از تنظیم دقیق باد چرخ مجددا تست نهایی شده و بر روی خودرو نصب می گردد.

البته ویدئویی که در بالا می بینید یک کلیپ نسبتا آموزشی می باشد که در مطالب بعدی دقیق تر آنها را توضیح خواهیم داد.

 

آپاراتی و خدمات تایر سیار

تفاوت خدمت تعویض زاپاس با پنچرگیری

در چه مواقعی نیاز به پنچرگیری یا تعویض زاپاس برای خودرو میباشد؟

در شرایطی که تایر از قسمت کفه به هر دلیل دچار سوراخ یا نشتی باد که معمولا پیچ یا میخ یا شیئی وارد لاستیک شده باشد. می توان از نخ پنچری استفاده کرد و بعد از تنظیم باد لاستیک به حالت اولیه خود باز میگردد. اما در مواقعی که معمولا راننده متوجه پنچری تایر نمی شود نسبت به فاق لاستیک بین 500 متر تا 7 کیلومتر لاستیک دوام آورده. از دیواره کناری شامل پارگی می گردد. لذا باید رانندگان توجه داشته باشند ، که در حین حرکت اگر لرزش یا صدایی از زیر خودرو به گوش رسید. در اولین فرصت ایستاده و از کم باد نبودن یا پنچر نبودن لاستیک اطمینان حاصل نمایند.

(هر چه فاق لاستیک کوتاه تر باشد در حالت پنچر بیشتر دوام می آورد و دیرتر خراب می شود.)

البته تمام این توضیحات شامل استثنا نیز می شوند که در مطالب بعدی بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

شماره تماس با ما : 09902507290

اندازه فاق لاستیک در خودروهای سواری معمولا بین 30 تا 75 میلیمتر میباشد. این اندازه فاق دقیقا فاصله لاستیک از کف زمین تا لبه رینگ را نشان میدهد. هر چه این فاق کوتاه تر باشد، با لاستیک پنچر مسافت بیشتری را می توان طی نمود. در خودروهایی که سنسور آلارم فشار باد ندارند یا به هر دلیلی خراب شده یا هشدار نمیدهند. احتمال دیرتر متوجه شدن راننده از پنچر بودن تایر وجود دارد.ولی در خودروهایی که مخصوصا چرخ جلو پنچر شده یا فاق آنها بالای 55 میلیمتر باشد. به حالتی که سمت پنچر شده خودرو به طرف پایین مایل میشود بهتر میتوان متوجه این امر شد. لاستیک با فاق بلند بسیار سریعتر از فاق کوتاه خراب میشود.

نشتی باد از دور رینگ

نشتی باد از دور رینگ

درمواقعی برای عیب یابی لاستیک پنچر پس از باز کردن و تست دقیق لاستیک تیوبلس متوجه شده که، هیچ گونه سوراخ و اصطلاحا باددهی شامل لاستیک معیوب نمی باشد.

یکی از دلایلی که در این حالت می توان به آن اشاره کرد که حدود 40 درصد این مواقع را شامل می شود، می توان از نشتی باد خیلی کم از دور رینگ نام برد. که معمولا به اندازه ضعیف یا قویتر بودن این نشتی بین یک هفته تا بیست روز باد لاستیک را کاملا خالی میکند.

در تصویر بالا دقیقا یک نمونه از باد دهی دور رینگ را مشاهده میکنید. در خیلی از موارد پس از حاضر شدن در محل با تایرهایی مواجه میشویم که به گفته مالک حدود هر ده روز پنچر میشود ولی پنچر نیست.!

این بخش یک نمونه از این موارد را به تصویر میکشد که در ویدئو پایین شاهد آن هستیم.

معمولا علت این مدل نشتی درست قرار نگرفتن لاستیک روی رینگ یا وجود جرم یا شیئی و در نهایت تاب داشتن رینگ میباشد.

کم باد شدن لاستیک اتومبیل حین حرکت

در رانندگی و سیستم مراقبت از خودرو یکی از رویدادهای معمول در اتومبیل پنچری یا کم باد شدن باد لاستیک میباشد. معمولا در چرخهای جلوی اتومبیل وقتی باد هر طرف نسبت به طرف دیگر کمتر باشد فرمان خودرو به همان سمت حائل میشود و اصطلاحا (خودرو به یک طرف میکشد). پس هر گاه خودرو بدون دخالت دست و فرمان به صورت دلخواه به طرفی تمایل به رفتن داشت حتما از سلامت لاستیک همان سمت اطمینان حاصل نمایید.

پنچری و کم باد شدن لاستیک
والف ( والو ) valve و سوزن

قبل از زمان تایرهای بدون تیوب والف ها به تیوب چسبیده بودند. ولی با گذشت زمان و پیشرفت علم و به روز شدن فناوری و بهبود تکنولوژی تایر و روی کار آمدن سیستم تیوبلس یا همان تایر بدون تیوب والف ها یک قطعه ی کاملا مجزا و جداگانه در نظر گرفته شد. که شامل سه بخش اصلی و دو بخش فرعی میباشد. یکی از بزرگترین دلایل نشتی باد از تایر که معمولا بعد از تست متوجه پنچر نبودن لاستیک میشویم، ایراد همین والف که در تصویر پایین مشاهده میکنید میباشد. سوزن والف که در تصویر پایین با اورینگ قرمز رنگ نشان داده میشود بزرگترین عامل نشتی آن میباشد.

والف چیست ؟

به قطعه ی استوانه ای شکلی گفته میشود. برای ورود و خروج باد چرخ بر روی رینگ نصب شده و از یک استوانه لاستیکی و سوزن و درپوش پیچی تشکیل میشود. معمولا عمر مفید این قطعه بین دو تا سه سال بر روی رینگ میباشد. به دو دسته کلی والف سنسور دار و والف ساده تقسیم میشود. البته این مدل صرفا برای تایرهای تیوبلس میباشد و والف لاستیک های تیوب دار به طور مستقیم و یکسره بر روی تیوب نصب شده است و قابل تعویض نمیباشد.

والو

 پنچرگیری سیار شرق تهران و آپاراتی سیار شرق تهران 

از زمان ایجاد ناوگان حمل و نقل و لازمه وجود خدمات خودرویی به یکی از اصنافی که همواره رانندگان خودرو نیازمند آن بوده اند صنف آپاراتی و لاستیک فروشی بوده است. لذا به خدماتی که در مورد تایر میباشد از قدیم الایام آپاراتی میگویند. البته که خود کلمه آپاراتی برگرفته عامیانه از واژه آپارات میباشد که به ترمیم و تعمیر پارگی یا سوراخ دیواره و فاق لاستیک میگویند. با گذشت زمان به کسب و کار و اماکنی که خدمات پنچری انجام میدهند آپاراتی میگویند.

یکی از مناطقی که در این امر دارای تقاضای نسبتا زیادی میباشد شرق تهران است. خدمات آپاراتی سیار شرق تهران و پنچرگیری درمحل، پنچرگیری سیار شرق تهران ما در این محله ها شایان ذکر است. شامل محله تهرانپارس، حکیمیه، باقری، نارمک، رسالت، شهید کرد، مجیدیه، سبلان، دماوند، نیرودریایی میباشد.، امام علی، زین الدین، هنگام، اوقاف، استقلال، ریحانی، میدان ملت، میدان سرباز، وفامنش، هروی، مبارک آباد، حسین آباد، شیان، لویزان، و غیره نیز میباشد.

 

آپاراتی سیار و پنچرگیری سیار بلوار ارتش

آپاراتی سیار بلوار ارتش و پنچرگیری در محل بلوار ارتش در منطقه دلخواه شما در شهرک لاله، شهرک کوثر، محله سوهانک و شهرک محلاتی، محله ازگل یا همان چهارراه مینی سیتی سابق، بلوار نیروزمینی، محله اراج و خود میدان ارتش به سمت شمال شرق منطقه، شهرک نفت، شهرک ابوذر، خیابان لاوان به صورت تخصصی و سیار در سبد خدمات امداد پنچری تهران قرار گرفت.

آسیب های تایر

همیشه در بخش جازدن و نگهداری و تعمیر رینگ و لاستیک. شاهد مغایرت ها و ایرادهای فنی که به صورت اشتباه در آپاراتی ها و تعمیرگاههایی که خدمات پنچرگیری انجام می دهند بوده ایم.یکی از این مشکلات فنی که متاسفانه در تعداد زیادی از آپاراتی ها به صورت غلط جا افتاده، مالیدن روغن گریس در بین لبه رینگ و لاستیک می باشد. معمولا این روغن را برای آبندی و رفع نشتی باد، به دور رینگ از داخل میمالند. در این بخش ما به شما می آموزیم که چرا این امر کاملا اشتباه و غلط است.

همانطور که میدانید در انواع اتومبیل های صفر کیلومتر، چه سواری یا شاسی بلند و حتی خودروهای کامیون باری و سنگین وزن که بدون دستکاری و یا هر گونه تغییر وضعیت که مطابق استاندارد های جهانی تمامی قطعات آنها طراحی و ساخته شده اند. بعد از خروج از خط تولید کارخانه خود هیچ گونه مواد چه مایع و چه جامد و یا هر گونه ماده اضافه دیگری در قسمت رینگ و یا لاستیک و فاصله بین این دو وجود ندارد.

روغن گریس و روغن های دیگر مانند والوالین و غیره شاید برای کوتاه مدت جلوی نشتی باد را بگیرند. ولی پس از گذشت زمانی نه چندان زیاد و در دراز مدت این روغن های سفت مانند تبدیل به اجرام و زایده های تکه تکه سیاه رنگ میشوند. خود عامل اصلی آب بندی نشدن و نشتی باد از بین رینگ و لاستیک می گردند. در مطلب بعدی شرح خواهیم داد که بهترین راه رفع نشتی و جرم زدایی دور رینگ چیست.

پنچرگیری و امداد خودرو پنچری شبانه روزی

خدمات سیار امداد خودرویی تیم ما بنا به درخواست مشتریان و مشترکین محترم شامل امداد شبانه روزی در کلیه نقاط شهر نسبت به نیاز امداد خواهان برای پنچرگیری و کلیه امور تایر فراهم شده است. لذا میتوانید با شماره تماس داخل سایت برای استفاده از خدمات شبانه روزی تایر بهره مند شوید.

تفاوت بین پنچری چرخ عقب با چرخ جلوی اتومبیل

پنچری چرخ عقب با جلو به اندازه چشم گیری با هم متفاوت میباشند. چه از نظر اخطار و آلارم و هشدار و چه از نظر حتی پنچرگیری! در هنگام کم باد شدن و یا خالی کردن باد چرخ جلو خودروی در حال حرکت به یک سمت منحرف می گردد. این انحراف به طوری رخ می دهد